BOK, "Memoires de Mr d´Artagnan" av G. Courtilz de Sandraz, Köln 1700-01.

Helfranskt skinnband från 1700-talet.

Slitage, ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Exlibris: Tidö slottsbibliotek (von Schinkel). Enligt uppgift tidigare tillhört slottsbiblioteket på Djursholm, (Banér). Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
2 000 SEK