SALONGSBORD, empirestil, CE Jonsson Stockholm, 1900-talets början.

Mahogny. Rund skiva, kant med mässingsdekor. Fyra kopplade ben. Tassfötter i förgylld metall. Diam 96, H 73.

Smärre fläckar. Repor, nötmärken.

Lähtöhinta
3 000 SEK