BOKVERK, vol I_III, "Glysisvallur och öfriga skrifter rörande Helsingland" samlade av Olof Johan Broman, Uppsala 1911-49.

Halvfranska skinnband.

Slitage, ej genomgångna.

Alkuperä - Provenienssi

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
3 000 SEK