BÖCKER, 5 vol i en, bla "The Warnings of Germany by Wonderfull Signes.." av L. Brinckmair, London 1638.

Även bla "Lacrymae Germaniae or The Teares of Germany..", "The Invasions of Germanie...", flertal illustrationer, sentida helfranskt skinnband med präglad och förgylld dekor, kasett.

Slitage, renoverade, ej genomgångna.

Alkuperä - Provenienssi

Bla Thore Virgin. Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
5 000 SEK