ABC-BOK, "Barnabok Hans Kongl Höghet Kronprinsen i underdånighet tilägnad" av Johan Wellander, möjligen 1780.

Illustrationer av av Jacob Gillberg, halvfranskt skinnband.

Slitage, smärre skador på bokbandet, ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
2 000 SEK