Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

FÄLLBORD, möjligen rådman Asplins verkstad Falun, 1800-tal.

Svartmålad. Tre delad fot med svängda ben, förgylld bladdekor. Skivan märkt undertill "Målad på Asplins Werkstad i Fahlun". L 74, B 48, H 48.

Skiva med smärre kant skada. Rangligt. Senare bemålning.

Lähtöhinta
2 000 SEK