FÄLLBORD, möjligen rådman Asplins verkstad Falun, 1800-tal.

Svartmålad. Tre delad fot med svängda ben, förgylld bladdekor. Skivan märkt undertill "Målad på Asplins Werkstad i Fahlun". L 74, B 48, H 48.

Skiva med smärre kant skada. Rangligt. Senare bemålning.

Lähtöhinta
2 000 SEK