GRÄDDKANNA, silver. Johan Erik Åhlén, Sala 1857.

Empire, delvis godronnerad, bladdekor, hänkel med randdekor, rund fot. H ca 11.

Bucklor, slitage.

Lähtöhinta
1 000 SEK