DAMSKRIVBORD, empire/biedermeier. 1800-talets första hälft.

Alrotsfanérad skiva med tvärställda hörn, staketkant, sabelformade ben, två lådor. L 101, b 60, h 75.

Lösa kantdelar, några delar saknas, ytslitage, nyckelbeslag saknas.

Alkuperä - Provenienssi

Trol. Ramnäs gård. Västmanland.

Lähtöhinta
6 000 SEK