BORD, 2 st, enl uppg Damaskus, 1900-talets första hälft.

Kvadratiska. Rik, mönstrad dekor med inläggningar i pärlemor. Konturerade sarger. Svarvade ben. L 36, B 36, H 43.

Slitage. Skador. Sprickor.

Lähtöhinta
2 500 SEK