PERIODISKA SKRIFTER, 8+1+2 vol, främst "Journalisten eller Utwalda Samlingar i blandade ämnen...", Stockholm 1789-1808.

Illustrerad. Sista vol: "Nya Journalisten eller Utvalda Samlingar.." Örebro 1808. "Svenska Parnassen för år 1784 resp 1785 jan-jun", 2 vol, Stockholm 1784-85. Halvfranska skinnband.

Slitage, ej kompletta sviter, smärre hörnskador på bokbanden, ej genomgångna.

Lähtöhinta
1 500 SEK