SKRIVBORD, "FM 60", Kai Kristiansen för Feldballes Møbelfabrik, Danmark, 1950/1960-tal.

Fristående, palisanderfanér, två hurtsar med vardera 3 lådor, front med tre fack. L 152, b 78, h 73.

Slitage. Faneravslaf. Fläckar. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Muut tiedot

Formgivet 1958.

Lähtöhinta
3 000 SEK