Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

BORDSLAMPA / PALL, porslin, Kangxistil, Kina, sekelskifte 1800/1900.

Pall med bemålad figural dekor i famille vertepalett, genombrutna reserver, höjd 31 cm. Borrad för el, fastmonterad svärtad träsockel.

Slitage, ställvis kraftigt. Repor. Nagg. Senare borrad för el samt monterad lampa.

Lähtöhinta
2 500 SEK