Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

SPEGEL, empire, 1800-tal.

Bronserad. Dekor med bla lyra, mot rosa fond. 67 x 40.

Slitage. Ej originalbemålning. Senare glas och bakstycke. Sprickor. Maskstungen. Färgbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK