APPLIQUER, ett par, brons, Louis XVI-stil, 1800-talets slut.

Tre ljuskällor på svängda ljusarmar, Dekor av akantusblad och bandrosetter, krön i form av urna. H 48.

Slitage. Borrade för el. Troligen senare bronserade. Smärre skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK