Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

MAT- och KAFFESERVIS, 99 delar, porslin, mellaneuropa.

18 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 18 förrättstallrikar, 18 assietter, 5+2 olika serveringsfat, 1 terrin med lock, 1 såsskål, 1 sockerskål, 1 gräddkanna, 2 skålfat, 1 stort fat, 1 kaffekanna, 12 koppar med fat.

Flera kaffekoppar med sprickor. Smärre naggar, bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK