Signe Persson-Melin

(Ruotsi, Syntymävuosi 1925)
Signe Persson-Melin
(Ruotsi, Syntymävuosi 1925)

KRYDDBURKAR OCH LITOGRAFISK TRYCK, Perssons Kryddschema, 10 st burkar, lergods, Signe Persson-Melin, 1960-tal.

Tryckets mått 49 x 68. Kryddburkarnas mått 8 - 17.

Smärre bruksslitage. Trycket är inte examinerat ur ram.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet