Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

PARTI SILVER, ca 55 delar, Bla A Lilja, mestadels Sverige, 1800/1900-tal. Tot vikt ca 1260 g

3 påpetare, 2 små skålar, 2 pastej knivar, 4 såsslev 2 saltkar med tillhörande saltskedar, mindre fat, mindre korg, 10 st kaffeskedar, smörgåsgaffel, matsked, 2 uppläggningsskedar tesil, tårtspade, sockerströare, 2 saxar, brosch, 7 teskedar, saltsked, syltsked, plockgaffel, muggar, brevöppnare, kniv med tudelad spets, svanfomad skål, 5 serveringsbestick i etui.

Slitage, repor, bucklor, smärre bristningar.

Lähtöhinta
5 000 SEK