VÄGGBONAD, allmogestil, sign. och dat. HW 1930, 1684. Ca 198x138

Övermönstrad grå/blå botten med stiliserad dekor. Tillverkad 1930 efter förlaga från 1684.

Bruksslitage, ringar för vägghängning fastsydda på ena kortsidan. Randigt grått bakstycke.

Lähtöhinta
2 000 SEK