TALLRIKAR, 7st, porslin, Qianlong 1736-1795, Kina.

4 flata med underglasyrblått, diam 24. 2 assietter med underglasyrblått i form v floral dekor, diam 16. Djup tallrik med famille rose palette, diam 23.

Samtliga med slitage, genomgående sprickor och nagg. Assiett med retusch.

Lähtöhinta
2 000 SEK