BOK, "Historiska Märkwärdigheter til Uplysning af Swenska häfder" 1-4, av Samuel Loenbom, Stockholm 1768.

Halvfranskt skinnband.

Slitage, smärre hörnskador på bandet. Ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
1 500 SEK