TVÄTTSTÄLL, smide, 1900-talets första hälft.

Bemålat. Tvättfat och tvålkopp stämplat Rörstrand. Höjd 83. Diameter 30 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK