LAMPOR, 2 st, Modell Mars, design Per Sundstedt, Atelje Lyktan, 1900-talets slut.

En taklampa och en bordslampa med roströda skärmar. Bordslampa med förkromad stam och rund sockel. Bordslampa h 57, taklampa h 20. Diam 45.

Rispor i skärmar. I övrigt smärre slitage. Ej funktionstestade.

Lähtöhinta
1 500 SEK