Muut
356400

GLASKÄRL, 4 st, Medelhavsområdet, troligen romersk tid och 200-400-tal e Kr.

Olika former och färgtoner. H 10-13.

Slitage, anlöpningar, iriseringar, någon med sprickor.

Alkuperä - Provenienssi

Dr Finn Sandbergs samling.

Lähtöhinta
2 000 SEK