SKRIVBORD samt KARMSTOL, barockstil, 1900-talets början.

Ek. Lös rektangulär skiva på två hurtsar med lås, lejontassar. Sarg med tre lådor, lås. Hurtsar med skåpluckor, en invändigt med hyllplan, en med utdragslådor. Två nycklar finns till sargens lådor, hurtsarna saknar nycklar. Snidad dekor. L 144, 5, b 79, h 78.

Karmstol, ek. Sits samt ryggstöd i läder, snidad dekor, lejontassar. Nyckel finns.

Slitage, repor, färgbortfall, sprickor i läder. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK