NICKEDOCKA med SOCKEL, porslin, Meissen.

Föreställande sittande Kines med rörligt huvud, tunga, händer. Rikt bemålad. Sockel i form av podium med fyra svängda blomsterprydda fötter. H tot 25.

Slitage, flertal nagg och avslag på blomsterdekoren. Någon blomma med lagning. Tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
12 000 SEK