SLAGBORD, allmoge, enl uppg Hälsingland, omkring sekelskiftet 1900.

Furu. Låda i sarg. Uppfällbar rundad klaff. L 105, B 57 (117 utfälld), H 73.

Bruksslitage. Sprickor. Repor. Hack. Rost.

Lähtöhinta
2 000 SEK