TEKANNA, silver, Regency, London, England, 1812-13. Vikt 591 g.

Bukig form på kulfötter. Dekor av rådjur på livet. Rak hänkel. Även locket och hänkel stämplad. Värmeisolatorer av trä. Höjd 15 cm.

Slitage. Bucklor.

Alkuperä - Provenienssi

Ian Hellströms samling.

Lähtöhinta
2 500 SEK