JARDINJÄR, silver, nyrokoko, Ryssland, otydl stämplar, troligen Moskva, tidigt 1900-tal, monogram dat 1922. Ca 341 gram.

Uppsvängda hänklar. Konturerad sarg. Riklig naturalistisk dekor med mittmedaljong. L 31.

Slitage. Monogram.

Lähtöhinta
2 000 SEK