MEDALJ, guld 18-23 K, "Kungl Patriotiska sällskapet", 1900-talets första hälft. Vikt 48 gram.

Kronan av 18 K guld. I ursprungligt etui och med vattrat sidenband i grönt och gult. Miniatyrtecken av förgyllt silver "Kungl Sällskapet Pro Patria" medföljer.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK