BORD samt STOLAR, 9 delar, Karl-Erik Ekselius, JOC Möbler, Vetlanda, 1900-talets mitt.

Delvis ek. Stolar med flätad ryggbricka samt stoppad sits klädd i röd textil, avsmalnande ben. Bord med rund skiva. Diam 130 H 75. Tre iläggsskivor L 60 vardera.

Bruksslitage. Repa samt märken i bordsskiva.

Lähtöhinta
4 000 SEK