BORDSLAMPA, "Blue John", England, 1800/1900-tal.

"Blue John" sten, röd marmor, förgyllda beslag. Höjd 32 cm med elsockel. Höjd ca 27 cm utan elsockel.

Slitage, sprickor, nagg, lagningar i stenen. Bucklig, skadad, samt löst sittande elsockel. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 000 SEK