Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

MATSERVIS, glas, 48 delar, "Limelight" Göran Wärff, Kosta, 1900/2000-tal.

Klart räfflat glas. 14 djupa skålar, 13 assietter, 13 mattallrikar, 3 skålar och 5 serveringsfat. Mattallrik, diam 26,5 cm.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
2 500 SEK