FÅTÖLJER, ett par, nyrenässans, sekelskifte 1800/1900.

Betsade ben, framben svarvade med svärtade detaljer, även hjulförsedda. Stoppad rygg och sits, omklädda med tyg från Ralph Lauren; Signature Country Coordinates; Tyringham Herringbone - Twine. Stolshöjd, 80, sitthöjd, 38 cm.

Ben med stötskador, i övrigt obetydligt bruksslitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK