LJUSSTAKAR, ett par, brons, märkta JG,1800-talets slut.
Förgylld och brunpatinerad brons i form av putti, flicka respektive pojke, hållandes ljushållare i form av ymnighetshorn, på rund bas. Dekor i form av blomsterslingor. Höjd 25 cm.
Slitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?