CHIFFONJE, empire, 1800-talets mitt.

Mahognyfanerad med ljusare intarsiadekor. Tre lådor i front samt nedfällbar skrivklaff med bakomliggande inredning. Mässing beslag. Stenskiva. L 104, B 58, h 118.

Benbeslag, två lösa medföljer. Inredning med smärre skador, dörr med skada. Repor. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
5 000 SEK