SKÅLAR 2 st SAMT BRICKA, silver, bla K. Anderson, Stockholm, 1900-talets första hälft. Tot ca 680 gram.

Runda skålar, slät resp med pärlstavsbård och hamrad yta. Diam 12-15, h 6-7,5. Rektangulär bricka med rundade hörn, stiliserad floral dekor. 26 x 17.

Slitage, repor, smärre bucklor, gåvo- resp namngravyr.

Lähtöhinta
2 500 SEK