SPEGEL, Danmark, nyklassicism, sent 1700-tal/tidigt 1800-tal.

Rikt skulpterat krön med dekor av blomkorg, baldakin och pompon. H 150.

Senare bemålning samt glas. Renoverad och kompletterad, skador och lagningar. Torrsprickor. Senare bakstycke.

Lähtöhinta
15 000 SEK