TALLRIKAR, c:a 48 delar, porslin, Royal Copenhagen "Sachsisk Blomst", 1900-talets andra hälft.

12 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 7 brödtallrikar, 7 assietter.

5 mattallrikar, 5 förrättsstallrikar och 1 djup tallrik med smärre nagg. 1 mattallrik med smärre spricka.

Lähtöhinta
8 000 SEK