362049

RING, 18 k guld, jade, 1960-tal.

Oval cabuchonslipad ljusgrön obehandlad jade. Svenska stämplar Hallbergs ateljé 1960. Ringskena med randdekor. Ringstorlek 17,75/55,5.

Ringskena med mindre bruksslitage.

Lähtöhinta
10 000 SEK