TEDOSA, silver, Tuchcheng/Tuck Cheng, Kina, omkr 1900. Vikt ca 275g.

Klotformad på rund fot med reliefdekor i form av fyrkload drake, lock. Höjd 14,5cm. Kinesiska exportstämplar.

Slitage. Bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK