SALONGSMÖBEL, 6 delar, nyrokoko, sent 1800-tal.

Valnöt. Soffa samt 5 stolar. Soffa med fast stoppad rygg och sits. Skuren dekor.Soffans längd 170 cm. Stolar med fast stoppad sits. Genombruten rygg.

2 stolar med lagade ryggar, varav en instabil. Klädsel med slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK