SEKRETÄR, chippendalestil, 1900-talets mitt.

Fanerad med mahogny. Klafflucka med bakomliggande skrivinredning. 3 lådor under klaff. Fotavslutningar med claw och ball dekor. Längd 115. Bredd 47. Höjd 120 cm. Nyckel finns.

Smärre bruksslitage. Knopp saknas i lådinredning. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK