Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

MATSALSGRUPP, 11 delar, "Cortina", Svante Skogh, Seffle Möbelfabrik, omkring 1900-talets mitt.

Troligen jjus teak med mässingsdetaljer. 9 stolar, stoppad sits. Bord med rund skiva, diameter 117,5, höjd 73,5, 2 medföljande skivor bredd 2 x 40. Sideboard, dubbeldörrar i mitten, 2 skåpsdörrar på sidorna, bakomliggande lådor samt hyllplan, längd 170, bredd 44, höjd 79,5. Nyckel finns.

Bruksslitage. Repor. Fläckar. Stolar med sprickor och lagningar, två medföljande extra ben. Sliten ytbehandling. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
8 000 SEK