SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft.

Bronserad. Rakt krön, lunettformad dekor med parställda gripar mot svartmålad botten. Merkuriushuvuden, fleuroner. H 65.

Senare bronsering och bemålning. Skador med dekor- och färgbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK