Royal Copenhagen

(Tanska, 1775-)
Royal Copenhagen
(Tanska, 1775-)

KAKFAT samt SKÅL, porslin, Flora Danica, Royal Copenhagen.

Målad dekor avb blommor samt förgyllda detaljer. Märkt 20/3.590 respektive 20 3511 3588. Höjd 2,5-14 cm, diameter 14,5-10,5 cm.

Obetydligt slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK