Lövformad brosch samt 1 par örhängen med clips, förgyllt silver, av David Andersen. Brosch förgyllt silver, längd 7 cm. 1 par örhängen förgyllt silver (skruv) samt fjärilsformad brosch av metall, Sporrong, Stockholm. Längd 6 cm.
Smärre bruksslitage.