SERVISDELAR, 15 st, porslin, Kanton, Kina, omkring sekelskiftet 1900.

Snarlika. Dekor i polykroma emaljfärger med figurer och växter. Tekanna, kaffekanna, gräddkanna, liten kanna med lock, cremekopp med lock, tvålkopp med lock, 2 mockakoppar, 6 tekoppar, 6 mindre assietter, en större assiett/fat. Höjd ca 2-15 cm.

Slitage. Sprickor. Avslag, bitar borta, nagg. Lagningar.

Lähtöhinta
3 000 SEK