364723

ARMBAND samt BROSCH, guld och citriner, John Petterson Eftr, Stockholm 1908-11. Tot ca 12 gram.

Ledat armband med genombrutna länkar och infattade citriner samt orientalisk pärla, l ca 19. Brosch med genombruten dekor och infattade citriner, l 4.

Slitage, någon obetydlig lagning.

Lähtöhinta
2 000 SEK