BORDSARMATUR, glas och patinerad metall, nyrenässans, 1800/1900-tal.
Konverterad fotogenlampa. Balusterformad stam i flussglas, polykromt bemålad med blommor och fåglar. Ornamentala fötter samt maskaronhänklar i parinerad metall. Märkt S & B. H tot 58.
Slitage. Glaset lagat.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?