BORDSARMATUR, glas och patinerad metall, nyrenässans, 1800/1900-tal.

Konverterad fotogenlampa. Balusterformad stam i flussglas, polykromt bemålad med blommor och fåglar. Ornamentala fötter samt maskaronhänklar i parinerad metall. Märkt S & B. H tot 58.

Slitage. Glaset lagat.

Lähtöhinta
800 SEK